FELIETONY RECENZJE REPORTAŻE WIDEO WYWIADY AKTUALNOŚCI
REPORTAŻ
DZIEŃ SZTUKI
Paulina Massopust
PODAJ
DALEJ

 • Pierwszy dzień wiosny nie uraczył nas przyjemną pogodą - na zewnątrz było szaro i ponuro. Kolorowo było za to w Słowaku, gdzie uczniowie mieli okazję obchodzić swój pierwszy Dzień Sztuki. Pojawiły sie dwie Fridy Kahlo, kilku Salvadorów Dali, a nawet słynna Dama z łasiczką.

   

  Pierwszą z atrakcji była prelekcja prowadzona przez panią Magdalenę Kmiecik - częstochowską malarkę i fotografkę, która pokazała nam swoje obrazy i zdjęcia oraz opowiedziała o podróży do Włoch, w trakcie której powstało wiele fotografii. Pani Magdalena przybliżyła nam nieco włoską kulturę, a także na chwilę przeniosła nas w bardziej słoneczne krajobrazy od tych za oknem.

   

  Klasy pierwsze wzięły udział w konkursie na plakat w stylu pop-art o temacie "Słowacki w Częstochowie". Prace były bardzo ambitne i kolorowe, jak na pop-art przystało.

   

  Uczniowie, którzy byli przebrani, mogli wziąć w udział w nagraniu Mannequin Challenge. Efekty będziecie mogli zobaczyć już niedługo!

   

  Głównym punktem dzisiejszego dnia był jednak Festiwal Filmów WARTOŚĆowych "Jasne, że... MIŁOŚĆ" zorganizowany przez prof. Agnieszkę Henel oraz prof. Jolantę Kuligowską-Woszczynę. Wyświetlone zostało czternaście filmów o tematyce miłości, które stworzone zostały przez uczniów. Pierwsze miejsce zdobył film pt. "Nadzieja na lepsze jutro", a Grand Prix Publiczności otrzymał "Otwórz oczy na miłość".

   

  W czasie przerw  można było wstąpić do naszej małej galerii sztuki w jednej z sal, gdzie wystawione były prace uczniów.

   

  Jako iż Dzień Sztuki przypadł tego samego dnia, co Światowy Dzień Poezji (nieprzypadkowo zresztą), szkolny radiowęzeł umilał przerwy poezją śpiewaną.

   

  Dzień Sztuki był dla nas wyjątkowym wydarzeniem, lecz teraz czas wrócić do pracy. Była to okazja do poszerzenia własnych horyzontów, z której chętnie skorzystaliśmy i oby tak dalej.

  Paulina Massopust

  Chociaż wiecznie narzeka na brak czasu, zawsze znajduje go dla rodziny i przyjaciół. Uwielbia pisać i robić głupie miny. Interesuje się mediami, dziennikarstwem i muzyką. Jest największą fanką programu Gogglebox oraz Wyspy Totalnej Porażki.

  ZOBACZ WIĘCEJ

  Niezależny portal społeczności
  I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie