FELIETONY RECENZJE REPORTAŻE WIDEO WYWIADY AKTUALNOŚCI
AKTUALNOŚCI
Exposé
Julia Ziółkowska
PODAJ
DALEJ

 • Już po raz drugi osiem częstochowskich licealistek wzięło kulturalne sprawy naszego miasta w swoje ręce! Dziewczyny zorganizowały drugą edycję społecznego projektu Exposé, pragnąc dalej rozpowszechniać szeroko pojmowaną sztukę wśród mieszkańców Częstochowy. Za nimi już plener fotografii analogowej pt. „Architektura Częstochowska w obiektywie”, wystawa młodych plastyków w Pałacu Ślubów, warsztaty edukacyjne w kilku szkołach ponadgimnazjalnych, a także wieczór poezji śpiewanej, który odbył się w Ratuszu. Na szczęście nadal można oglądać poplenerową wystawę fotografii analogowej i rysunków uczniów szkoły Verso w lokalu przy Alei Najświętszej Maryi Panny 26, koło Super Pharmu. 14 marca wystawę obejrzała klasa IId wraz z prof. Agnieszką Henel, która dowiedziała się również kilku ciekawostek na temat historii fotografii.

   

   

  W skład zespołu projektowego wchodzą uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego, VII Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika oraz Zespołu Szkół Plastycznych im.  Jacka Malczewskiego w Częstochowie. Są to (od lewej): Zuzanna Mrozowska, Anna Krzywoń, Laura Pacud, Weronika Piotrowska, Julia Borkowska, Julia Ziółkowska, Wiktoria Grzesiak i Barbara Cabaj.

   

   

   Zapraszamy do zaobserwowania ich mediów społecznościowych (Facebook: Expose, Instagram: e_xpose.czest) oraz odwiedzenia wystawy w godzinach od 16:00 do 19:00 od poniedziałku do piątku do 22 marca!


  Niezależny portal społeczności
  I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie